Збірна Франції зруйнувала “прокляття чемпіонів світу”, яке тривало 12 років

Збірна Франції у рамках другого туру ЧС-2022 зуміла обіграти Данію (2:1).  Дубль оформив нападник ПСЖ Кіліан Мбаппе. Він забивав на 61-й та 86-й хвилині, датчани відповіли голом Крістенсена на 68-й хвилині.

Для “Ле бле” це була друга перемога. Таким чином, вони достроково гарантували собі вихід до плей-оф, матч проти Тунісу не матиме для підопічних Дідьє Дешама ніякої турнірної мотивації.

Але важливе інше. Французи змогли зруйнувати “прокляття чемпіонів світу, яке, можна сказати, вони самі і започаткували. Після тріумфу на ЧС-1998 у 2002 році чинний чемпіон не зміг вийти з групи.

Подібна ситуація повторилася у 2010, 2014 та 2018 році. Тоді Італія, Іспанія та Німеччина після тріумфів на Мундіалях на наступному форумі покидали турнір після групового етапу.

Єдине виключення – це збірна Бразилії. “Селесао” виграли світову першість у 2002 році, а в 2006 дійшли до 1/4 фіналу.