Динамо Київ – Зоря: коментар Мірчі Луческу після фіналу Кубка України

Головний тренер київського Динамо Мірча Луческу прокоментував перемогу своєї команди у фіналі Кубка України над луганською Зорею в додатковий час матчу (1:0).

“Титульні матчі завжди дуже важливі. Це можливість показати, що гравці зробили за весь рік, то що вони відпрацювали і зробили. Коли ти доходиш до фіналу і програєш – це велике горе. Фінали не граються, фінали виграються. Реакція гравців була дуже хорошою, вони дуже хотіли виграти цей трофей. Ми хотіли підтвердити все те хороше, що зробили до сих пір.

Гра вийшла складною. У першому таймі була рівна гра, але в другій половині і екстратаймі все проходило під нашим контролем. Грали проти хорошого суперника, який заслужено фінішував третім в УПЛ, який грає в дуже красивий і видовищний футбол. І перед таким суперником ми показали хороший клас, домінували і створили багато моментів.

Найскладніший момент матчу? Коли зламався Миколенко, коли потрібно було його замінити і я боявся, що щось порушиться в нашій ігровій схемі. На щастя, Караваєв добре зіграв в своїй зоні. У цій грі я робив ставку на футболістів, які найбільше зіграли в цьому році, на тих, у яких є ігровий досвід. Тому я не міняв гравців, знав, що вони добре готові фізично і 120 хвилин для них не проблема. Я задоволений футболістами – видався важкий рік. Вони вийшли з нехорошого психологічного стану і довели, що вони дуже хороші. Вони почали відчувати бажання перемагати і вигравати трофеї.

Як здоров’я Миколенко?

Не знаю, йому наступили на кисть руки, він не відчував її. Будемо робити знімок. Я його відразу замінив, не хотів чекати, коли він скаже, готовий чи ні продовжити матч. Будемо дивитися, що покаже знімок.

Результат не показує того, що відбувалося на полі за винятком першого тайму, коли була рівна гра. Решту часу пройшло під нашою диктуванням – ми створювали моменти, але не забивали. Головне, що ми виграли Кубок. Це дуже важливий і улюблений трофей. Я наполягав на тому, щоб ми всі налаштувалися і завоювали його.

Ми побачимо вас в Динамо в наступному сезоні?

Ми виграли Кубок, дайте нам порадіти цьому трофею. Я дуже радий від того, як Динамо зіграло в фіналі Кубка і в цілому в цьому сезоні. Дуже важливий і складний рік. Під моїм керівництвом були гравці, які повністю довірилися мені і повністю виконували те, що я від них вимагав. Я з першого дня сказав, що мені не потрібні ваші ноги, мені потрібні ваші голови і розум. У футболі не тільки талант важливий, хоча це теж важлива складова. Найголовніше – це бажання гравців повністю віддатися футболу і поважати ігрові принципи, які ми вирішуємо разом. Дотримання цих принципів призводить до завоювання трофеїв і отримання задоволення від футболу”, – сказав Луческу в інтерв’ю ТК Футбол 1/2/3.